1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ «ЄРОБОТА»

ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ «ЄРОБОТА»

Кабмін почав впроваджувати проект грантової допомоги «єРобота» для підтримки новоствореного бізнесу в Україні.

Важливий акцент всіх цих програм — створення нових робочих місць та можливість онлайн оформлення заяви на отримання гранту. Всі ці програми об’єднали під загальною назвою «єРобота» та анонсували їх запуск 1 липня 2022 року.

Перша програма — новий бізнес

Це мікрогранти до 250 тисяч гривень для тих, хто хоче запустити новий бізнес. Будь-який українець, що має бізнес-план, і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави.

Планується видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми на рік — 5 млрд грн. Акцентується на можливості запустити будь-який мікробізнес, як-то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо.

Учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес.

Для отримання гранту треба буде подати заявку через портал Дія чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план.

Протягом 10 робочих днів експерти «Ощадбанку» та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проекту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш рахунок.

Держава надає грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З цього рахунку можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

Витратити ці кошти за нецільовим призначенням не вийде, банк буде контролювати відповідність платежів затвердженому бізнес-плану.

Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою
«5-7-9» у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу.

Друга програма — створення теплиць

За програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту — від 5 до 7 млн грн. Очікувана кількість грантів — 3 тисячі на рік. Загальний бюджет програми — 7 млрд грн.

Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років.

Кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. Враховуючи, що сума гранту за цією програмою значно вище, то вводиться принцип співфінансування. Для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — сам підприємець.

Для того, аби отримати грант, так само потрібно подати заявку через Дію або уповноважений банк. Ключова вимога —працевлаштування робітників та сплата податків.

Третя програма — створення садів

Це гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства. Держава надаватиме від 300 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів. Це близько 70% від середньої вартості висадки.

Очікувана кількість грантів буде йти не по кількості підприємств, а по площі насаджень. Загальний бюджет програми — 4 млрд грн. Так само як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років.

Кошти також надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.

Четверта програма — безповоротні гранти на створення та розвиток переробних підприємств

Це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.

Держава надасть до 8 млн грн допомоги тим, хто вже має бізнес у сфері переробки, або хоче запустити нові проекти. Грант можна буде витратити на придбання обладнання.

Головні вимоги до отримувачів: створення не менше 25 нових робочих місць і сплата податків.

Люди, які хочуть отримати грант, повинні представити робочу ідею, чіткий бізнес-план та залучити власні кошти на свою справу. Умови співфінансування — для перших заявників власний внесок має скласти 30%. Також є додаткові можливості отримати доступний кредит за програмою «5-7-9» у розмірі до 16 млн грн.

Пята програма стосується розвитку ІТ-сектору та стартапів у сфері високих технологій

Уряд пропонує від 750 тисяч до 3,5 млн гривень для стартапів.

Головні критерії фінансування: створення 5 робочих місць, а також акцент на розробці нових технологій та рішень.

Шоста програма — «Старт в ІТ»

Це програма стипендій у розмірі до 30 тисяч гривень на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера. Кошти можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації.

Загалом держава надасть можливість розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців. Загальний бюджет програми складає 1,8 млрд грн.

Ця програма не для студентів, і не для ІТ-фахівців. Ця програма для людей, які мають попередній досвід роботи, але зараз, наприклад, цю роботу втратили чи перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри.

Поступово в Дії з’явиться можливість та деталі, як податися на кожен із цих грантових проектів.

«єРобота» — це перша з восьми ланок нової економічної стратегії та політики Уряду. Ще однією такою ланкою має стати нова політика підтримки українського виробника. Не заборони та дискримінації іноземних товарів, а саме заохочення до споживання українського.